פשתן בעידן חסר סבלנות

עונת המעבר שלנו נפתחת בהגשמת חלום קטן.

החיפוש אחרי חומרי גלם איכותיים ויחודיים הוא החלק הכי מהנה ומרגש בעבודה שלי. מאז ומעולם חלמתי לתפור את החולצות של אנג'לי מסריגי פשתן. הפשתן הוא חומר גלם יפה כל כך למראה ויש לו גינוני אצולה אירופאים. קשה שלא להתאהב בצבעוניות המגוונת שלו, המגע שלו כנגד העור ונוכחותו האלגנטית. עלויות הייצור גבוהות והצורך לתת לו יותר יחס אישי בכביסה, הופכות את הופעותיו בעולם הטקסטיל לנדירות. ואף על פי כן – מעלותיו רבות ומזכירות, שלא בכדי הוא מצליח לשרוד בעידן חסר סבלנות.

קולקצית המעבר שלנו יצאה כבר לשוק האירופאי, שם הסתיו כבר בשיאו. לשמחתי הרבה היא זוכה לתגובות משמחות, ואתן כמובן מוזמנות לבוא למשש ולמדוד.

סריגי הפשתן שלנו עשויים מתערובת ייחודית של פשתן וטנסל, תערובת אידיאלית למזג אוויר סתווי ולקצב החיים המודרני השומרת על איכויות הפשתן, מוסיפה לו חוזק ועמידות ומשקיטה את נטייתו להתקמט.

Linum_usitatissimum_-_Köhler–s_Medizinal-Pflanzen-088

כמה דברים שאולי יעניין אתכן לדעת על הפשתן.

בד הפשתן הוא טקסטיל עשוי מסיבי גבעוליי צמח הפשתן שמשרת את האדם כבר יותר מעשרת אלפים שנה. בדים עשויים ממנו יוצרו כבר במצרים העתיקה והוא שעטף את גופם של אבות אבותינו. בגדי פשתן נחשבו כסמל לטוהר, אור והגנה מפני כל רע. גם בארצות צפוניות יותר אליהן נדד הפשתן ברבות השנים נקרא הפשתן "הזהב הצפוני" ו"המשי הצפוני", ונסחר כטקסטיל איכותי, בריאותי ועמיד, לשווקים שונים ומגוונים, מביגוד למעמד האצולה והכנסיה ועד שימושים צבאיים ואפילו קנבס לציירים. אלפי שנים אחרי, הפשתן נשאר צעיר לנצח, והמוניטין שלו רק גדל ומשתבח.

תכונותיו הטובות:

  • תכונותיו הביולוגיות עוזרות לאיזון טמפרטורת הגוף ושמירתה. בזכות המבניות המיקרוסקופית שלו, לפשתן יכולת ספיגה והתייבשות מהירה כך שהוא אינו נדבק לגוף ומאפשר לאוויר להכנס ולצאת בחופשיות, ולעורנו – לנשום.
  • הפשתן יוצר תחושה רעננה וקרירה במזג אוויר חם וחמימות במזג אוויר קר. האיזון המופלא הזה נוצר בזכות יכולת הבידוד התרמי הטבעי של החומר. בסביבה חמה הטמפרטורה בין הגוף לפשתן היא 3-4 מעלות מתחתיה וכשקר בחוץ הפשתן שומר על חום הגוף הטבעי שלנו.
  • הפשתן הוא אנטי-אלרגני, אנטי-סטטי ואנטי-בקטריאלי!
  • לפשתן תכונות אנטי-ספטיות נפלאות העוזרות לגירויים וזיהומים של העור.
  • בניגוד להרבה חומרים טקסטילים, ככל שהפשתן נשטף יותר כך הוא נהיה רך יותר.
  • הוא עמיד מאוד ובעל חיים ארוכים בהרבה מאלו של חבריו הטבעיים למיניהם.
  • יכולת הספיגה הגבוהה בשילוב הטקסטורה העשירה ומבנה הבד המיוחד גורמות לבדי הפשתן לקבל אליהם צבעים בצורה מופלאה ומרהיבה. הצבעים עמוקים יותר, עשירים יותר ותמיד מחממים את הלב.

9e6ff23b-e063-408d-9987-e5e533478a31

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *