יוגה בבתים #2 דריה איל

daria-home-yoga

צילום: דור שרון

את הסדרה השנייה של יוגה בבתים פתחנו עם דריה איל.

דריה איל היא מורה ליוגה (בוגרת קורס מורים עם אובי ליפשיץ) וצ'י קונג (מורה בצ'י סנטר ישראל. בוגרת קורס עם מאסטר מינגטונג גו). מטפלת ביוגה תרפיה (בוגרת קורס של דר גיל זולברג לטיפול בלקויות יציבה תנועה ונשימה) ובעיסוי תאילנדי (בוגרת קורס עם אלפונס טרשל). בעלת תואר שני במדעי הרפואה באוניברסיטת תל אביב. חוקרת תנועה. מטפלת גופנפש וגם סטודנטית לאימון הוליסטי במכללת רידמן.

בעלת home studio rishpon, סטודיו בוטיק ברשפון המאפשר חיבור דרך תנועה מגע ונשימה.

דרכה ביוגה התחילה מתוך צורך ורצון עז לשינוי. שינוי באיכות חייה, שינוי בחיבור אל הגוף, חיבור אל השקט. מאז היא לומדת עם מורים רבים מהארץ ומהעולם בסדנאות ושיעורים, לומדת לבד באמצעות ספרות מקצועית, קורסים וסדנאות אונליין, מלמדת ומטפלת ולומדת גם מתלמידי הומטופליה. 

איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ברגע זה?

נינוחה

מה הפרישייק המועדף עליך?

שייק ירוק עם פאפיה

מה המוטו שאת/ה עושה בו שימוש רב בשיעורי היוגה?

מציאת קו אמצע ואיזון בין שלושת המרכזים האנרגטיים המרכזיים- בטן, לב ומוח.

בין ארבעת היסודות – אש, מים, אוויר ואדמה, במי את/ה חש מחסור לאחרונה?

חשה מאוזנת למדי

איזה מורה עשה עליך רושם גדול לאחרונה?

כל תלמיד הוא מורה עבורי. אין לי נוכחות של מורה ספציפי.. הילדים שלי הם המורים הטובים ביותר שפגשתי. הם מביאים אותי לשאילת שאלות ולמפגש עם הגבולות של עצמי. ותמיד אני מגלה איתם שיש לי עוד ועוד לתת ושללב אין גבול להפתח.

איזה תירוץ לא להתאמן היום הכי עובד בשבילך?

לא מתרצת. מספיק שלא בא לי 🙂 אז לא.

עם איזו תנוחת יוגה הסתכסכת במשך שנים?

פעם אפילו תנוחות העמידה הפשוטות היו קשות לי. היה לי פלאטפוס בכפות הרגליים ולא הייתי יציבה, גם פיזית וגם נפשית, היום ההשתרשות היא חלק משמעותי בתרגול שלי ובשיעורים. בניתי לי קשתות בכפות הרגליים במשך שלוש שנים וזה שינה לי את כל ההוויה. כיום אני פחות נאבקת, יותר זורמת עם התרגול ומה שהוא מביא.  עמידת ידיים תמיד מאתגרת אותי בגלל גמישות יתר במפרק המרפק… יש שם שיעור מעניין לי.

מה הדבר שהכי משמח אותך בקשר לאביב?

השמש והפריחה, ושקדיה, ויומולדת לניר הבן שלי. יש תחושה של ניקוי גם אחרי הגשם החורפי ששטף הכל וגם מבפנים אחרי הקור וההתכנסות של החורף כאילו הלב מבקש לפרוח. זה עושה חשק לחייך ולשיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *