UNISEX FASHION

בעולם הפוסט מודרני של היום אנחנו כבר לא מתרגשים לראות זמר פופ שלובש חולצה ורודה או עורכת דין לבושה בחליפה מחוייטת. כל השינויים הללו הם תולדה של מאבקים ורפורמות של תנועות נשים שניסו ועד היום מנסות לטשטש את ההפרדה המגדרית בין נשים לגברים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כבר בשלהי המאה ה-19 היה ניתן להבחין בשינויי האופנה שהתחוללו בעקבות התנועה לרפורמה בלבוש הויקטוריאני שקידמה עיצוב בגדים נוחים יותר לנשים. עד אז גברים נחשבו לבעלי תפקיד אקטיבי, מביאי הפרנסה, עוסקים בתרבות ובספורט ואילו נשים תפקידן היה פסיבי, הן שימשו כאובייקט המיועד למבט הגברי בלבד. על פי חלוקה זו באופן טבעי נתפרה מלתחתם. בגדיהם של הגברים נוחים, כמו פריט המכנסיים שמאפשר תנועה קלה במרחב ואילו הנשים נשאו על גופן שמלות, מחוכים וקרינולינות שהכבידו על יכולת תנועתן בחלל.

בשנות ה-60 חל שינוי תפיסתי עמוק ומשמעותי יותר בטשטוש הגבולות בין המגדרים. מעצבי אופנה החלו לעשות שימוש בגזרות וחומרים ששיקפו את רוח אותה תקופה שדגלה בהפסקת האפליה בין המינים, הגילאים וגם בין המעמדות. עשור מאוחר יותר אופנת היוניסקס באה לידי ביטוי בעיצובים אנדרוגנים שנועדו לשני המינים. הגברים  החלו ללבוש חולצות בהדפסים פרחוניים והנשים אימצו למלתחותיהן חליפות טוקסידו, עניבות ונעליים גבריות.

ביטויים נועזים ופורצי דרך באופנת יוניסקס נראו בתצוגות האופנה הגדולות באירופה. דוגמת מעצב העל –  ז'אן פול גוטייה שהלביש דוגמנים ודוגמניות בטוניקות ומכנסי חצאית ואף הגדיל לעשות והלביש נשים במקטורנים בעלי כתפיים רחבות שמעניקים מראה משולש, גברי, ומטשטש את הסילואטה הנשית בעלת הקווים העגולים הרכים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מאז שנות ה-90 ועד היום לבוש היוניסקס מתבטא בעיקר באופנת הקז'ואל, והספורט. פריטים כמו ה – T shirt הפכו לנחלת הכלל. אנחנו באנג'לי מאמינים בתפיסה זו שאומרת שישנם פרטי לבוש שמתאימים לנשים ולגברים כאחד. ישנו קו שלם של פריטים מקולקציות קודמות ונוכחיות שמתאימים לשני המינים. מצאנו שלקוחות מתעניינים ומתעניינות בבגדים שמלכתחילה הוגדרו לבני המין השני ולכן החלטנו ליצור דגמים שמיועדים גם וגם, רק במנעד מידות רחב יותר שמאפשר לבישה לבנים ולבנות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לינק ללוח ההשארה שלנו בפינטרסט >> https://www.pinterest.com/anjaly_tlv/unisex/

#4 open studio

סטודיו פילאטיס 29

לא רחוק מאיתנו בשכונת לבונטין שוכן סטודיו מקסים בקומה שנייה בבניין משרדים, סטודיו שכל כולו מואר בחלונות אל נוף אורבני כיאה לאיזור. ניתן אפילו לקבל הצצה קטנה אל גן החשמל הירוק והמתחדש.

פגשנו שם את ליקה ברזלי לשיחה קצרה וחטובה להפליא…

אני מלמדת פילאטיס משנת 2003. במקביל ללימודי הוראת הפילאטיס והעיסוק בו השלמתי תואר ראשון ושני בתיאטרון מטעם אוניברסיטת ת"א. במשך שנים לימדתי ברשת "דרור רז" וניהלתי מקצועית את סניף סוזן דלל בת"א. בשנים האחרונות אני מנהלת את סטודיו "פילאטיס 29" בגן החשמל בת"א. אני אוהבת ללמד, אבל בעיקר אוהבת ללמוד. ובמקביל להעשרות מקצועיות שאני משתתפת בהן,אני לומדת כל יום משהו חדש מהמתאמנים שלי.ויש כ"כ הרבה מה ללמוד.בזכותם התבגרתי, התמתנתי, התקלפתי מעצמי, וגיליתי שכשאתה עושה טוב – זה תמיד חוזר אליך בחזרה. אז תודה נרגשת לכל מתאמניי.

1.מהי התנוחה /תרגיל הכי אהוב עלייך ? "כל תרגילי ה- over head למיניהם אהובים עליי במיוחד."

2.למה התחלת ללמד פילאטיס? "שאלה מצוינת. התשובה אולי אפילו עשויה להפתיע חלק מהמתאמנים שלי, כי היום הפילאטיס הוא חלק בלתי נפרד מאורח חיי, אבל הגעתי אל התחום מפחד תעסוקתי. למדתי תואר ראשון בבימוי תיאטרון באוניברסיטה, וחששתי שאהיה במקום מאוד לא יציב בסוף התואר. חיפשתי משהו שיש לי זיקה אליו, ושאוכל להתפרנס ממנו."

3.מהי השעה שבה את הכי אוהבת ללמד? האם יש שעה ש"טובה" יותר מאחרת לתרגל? "לכל שעה יש את הקסם שלה, אבל אני חושבת שיש משהו מיוחד בללמד בימי שישי. יש תמיד אווירה יותר משוחררת, וכיף להיות זו שפותחת למתאמנים את סופה"ש. ועל שעה ש"טובה" יותר לתרגול קשה לי לענות כי היא מאוד אינדיבידואלית וקשורה באורח החיים של המתאמן. רוב המתאמנים מתרגלים בשעות שהם לא תמיד "בוחרים" אותם, אלא החיים "בוחרים" בשבילם (אילוצי עבודה,משפחה וכיוצ'). אני חושבת שכל אחד צריך למצוא לפחות שעתיים בשבוע שהוא מקדיש תשומת לב לגוף שלו ושמיטיבה איתו, ללא הפרעות והסחות דעת."

4.מורה שהוא מקור השראה בשבילך? "יש כמה. אציין שניים. אחד מהם הוא סרגיי לוקין. לקחתי אצלו שיעורי בלט קלאסי באופן פרטי, ונדהמתי מההבנה הביומכאנית המדהימה שלו על הגוף. מורה ללא מניירות, ענייני, ומדויק. המורה השני הוא רונן חייט. הוא המורה שאצלו עברתי את השינוי הכי משמעותי הן ברמה הפיזית, הן ברמה המנטלית, והכי חשוב- הכרתי את הפילאטיס מחדש, הבנתי אותו בצורה הכי עמוקה שיש והכי מרגשת. זאת גם הזדמנות לומר תודה גדולה לשניהם."

5.הבגד שהכי נוח לך לתרגל אתו? "אני מעדיפה לתרגל בטייץ. מאוד נוח לי לזוז איתו. הוא מאפשר תנועה ללא סרבול."

6.מתי היה המפגש הראשון שלך עם שיעור פילאטיס? "בניו-יורק. בשיעור מזרן. בשנת 2002."

7.פילאטיס מזרן או מכשירים? יכולה לעשות לנו סדר עם העניין ?"גם וגם. השילוב של השניים הוא מנצח."

8.האם את משלבת תזונה מיוחדת עם התרגול שלך ? "אני מאוד משתדלת לאכול בריא. משלבת הרבה ירקות בתזונה ו- שותה הרבה מים."