על תרגול יוגה ובחירת מכנסיים

IMG_6235-

כל עונה אנחנו מקדישות זמן רב לפיתוח קולקצית התרגול שלנו. לא כי אנחנו מאמינות שצריך להוסיף לערימת בגדי התרגול בארון עוד זוג מכנסיים חדשים, אלא כי אנחנו יודעות על עצמנו וגם בלמידה שלנו אתכם – הלקוחות שלנו,  שהצרכים שלנו משתנים, כל הזמן.

הגוף משתנה, התחושות, אופי התרגול וטווח התנועה שלנו, אפילו העור שלנו משנה את אופיו משנה לשנה. מה שהיה נוח לפני שנתיים מרגיש פתאום זר, ובאמצע תנוחה מגיע רגע בו היינו רוצות שהמכנסיים ימתחו עוד קצת, או יעטפו בחיבוק אוהב יותר את המותן.

yana-aw-2010-11

זה תהליך מורכב, הפיתוח הזה. אופי הבגד תלוי עבורינו בכל כך הרבה גורמים. הגוף שלנו נע סביב ציר האמצע במגוון כה רחב של מישורים וזוויות. פעם אחת נמשך הגוף התחתון מהגרעין לאדמה ולשמיים העליון, ופעם שניה – ההיפך.

_DSC3923

על ציר האפס, ומהגרעין ומטה, המכנסיים, אנחנו מתעכבות במיוחד. הרגליים שלנו, ועבודת הרגליים הדורשת תשומת לב רבה כל כך בתרגול מקבלת משקל רב גב אצלנו. הדרישות מהמכנסיים שישרתו אותנו הן רבות ומגוונות. הצפייה מהם גבוהה ואנחנו מאמינות שהם חייבים להיות מגוונים, דינמיים וורסטילים, כמו הגוף שלנו, כמו התרגול שלנו, כמו החיים שלנו.

2041_new3

יש מי שצריכה שהמכנסיים יהיו כעור שני, שיהיו שם ולא יפריעו, שיאפשרו תנועה אך לא יזוזו בעצמם, שלא יפלו בעמידת כתפיים, שיאפשרו לראות את כיוון השרירים ואת תיקונם. שיעודדו יישורת ולמידה עצמית.

2015-08-23-11.44.17

יש מי שתבקש שעור הירך יהיה חשוף בתנוחת העץ, ועם זאת שהמכנסיים לא יהיו קצרים. שלא יהיו צמודים אך יחבקו בכל זאת, רק איפה שצריך.

יש מי שחייבת את המכנסיים שלה קצרים כדי להיות בקשר בלתי נפרד עם פיקות הברכיים, לאורך כל הדרך.

182

יש מי שצריכה את המכנסיים שלה רפויים, אווריריים ודקיקים, יש מי שרוצה אותם עבים ומכסים, מחזיקים ותומכים.

יש את מי שאוהבת להרגיש כאילו היא בלי 🙂 שהכל אפשרי..

_DSC4018

אנחנו משתדלות לעצב מכנסיים שיתאימו לכולן, שיגעו בכל אחת בדרך שונה, שלא יכבלו את הגוף שלכן, אלא שיעודדו וישרתו אתכן בכל אתגר בו תפגשו. זה מה שאנחנו מצפות מהם.

IMG_6598

 

 

יוגה בבתים #6 אדוה ארגוב

adva-home-yoga

אדוה ארגוב, בת 23, מורה לאשטנגה יוגה, סטודנטית בשנה שלישית ללימודי נטורופתיה.

כשהיוגה ואני נפגשנו לראשונה הייתי מאוד צעירה, סביב גיל 17 שהלכתי לשיעור יוגה הראשון שלי, מאז ועד היום היוגה עברה המון טרנספורמציות עבורי, ובטוחה שגם תעבור. עם המעבר לעיר הגדולה, ולאחר סיום קורס מורים עם שימעון בן אבי, שכרתי חלל המכיל סטודיו, ואת מגוריי, בו הגשמתי את אהבתי לעיצוב וליוגה יחד. כיום אני מלמדת קבוצות ופרטיים והיוגה מייצרת עבורי שני נתיבי למידה האחד הוא התרגול האישי שלי, והשני הוא העברת והכלים הלאה, אל מתרגליי ומטופליי.

ביום שהתחלתי לתרגל יוגה, חיי השתנו, כשאני מסתכלת לאחור ניתן לחלק את חיי לפרק שבו טרם נחשפתי לאורח חיים זה, ולפרק שבו התרגול הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיי.

  1. איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ברגע זה?

בנוכחות תמידית, בהתפתחות, בהתהוותו של חלום  שנושק למציאות, בהגשמה עצמית ואהבה, ברצון ללמוד עוד ועוד.

  1. מה הפרי-שייק המועדף עליך?

חלב שקדים, אסאי, בננה תמר וספירולינה:)

  1. מה המוטו שאת/ה עושה בו שימוש רב בשיעורי היוגה?

החיבור בין הגוף לנפש, החיבור בין נשימה לנוכחות.

ליווי הסדרה בדגש על נשימות ופראניאמה, ישיבה מדיטטיבית בכל תחילת שיעור. שילוב בין עולם הנטורופתיה לעולם היוגה – דימיון מודרך, ארומתרפיה, פוקוסינג.

  1. מבין ארבעת היסודות- אש,מים,אוויר ואדמה, במי את/ה חש מחסור לאחרונה?

מים- היכולת של המים למלא כל כלי ולהתאים את צורתם לחלל, התחושה הזו מעט חסרה לי לאחרונה.

המים הם זורמים ואינם תלויים בדבר, מכבים את השריפות ואת החום, המים מקררים ומצננים, מרגישה שחסרה לי תחושת הרוויה והצינון, יש בי הרבה אש, הרבה עשיה בקצב מאוד מהיר.

  1. איזה מורה עשה עליך רושם גדול לאחרונה?

שירלי כספי.

ההשראה שלי, זו שתמיד תהיה שם. כשאני נכנסת לשיעורים שלה, אני יודעת שלעולם לא אצא כמו שנכנסתי, בשיעורים שלה אני מגיעה לרבדים מאוד עמוקים.

הדרך שהיא עשתה הרשימה אותי מאוד, ונתנה לי את האומץ להתחיל בגיל מאוד צעיר.

  1. איזה תירוץ לא להתאמן היום הכי עובד בשבילך?

האנגאובר

  1. עם איזו תנוחת יוגה הסתכסכת במשך שנים?

היונה – ההתמודדות עם אזור האגן, צ'אקרת השורש.

  1. מה הדבר שהכי משמח אותך בקשר לאביב?

פריחה, הזמן לניקוי, הזמן לשינוי. רגע לפני הקיץ, רגע לפני הים. תקופה של קבלה והכלה.

שתכף קיץ, תכף מסיימים סימסטר.