פארפרזה בוהמית קיץ 2015

IMG_3873

מדי פעם אני חשה צורך לשנן לעצמי את כלל הברזל האופנתי העלעונתי: לא כל מה שיפה על הקולב, המדף או על מישהי אחרת יהיה יפה עליך. הקסקט הצבעוני של ואנס הוא כנראה לא לגילי ואילו נעלי עקב אדומות בגימור לק לא לאורח חיי, וכמותם, הורסים ככל שיהיו, גלביות קצרות מרוקמות, מכנסי ג׳ינס החתוכים מעלה מעלה ופןבלונד-גווניםגולש, לא יוכלו עוד לשמש אותי. אשר לציווי הנדוש של הסטייליסטיות – מיצאי את הסגנון שלך ודבקי בו ורק בו, ובכן: אצטט את הבחורה בחדרי המדידה של חנות קסטרו, שלשיחתה עם חברה צותתי בעונג רב:

״יש לי כבר מלא כאלה,״ היא אמרה.

– ״וואט דו יו מין ביי סיאינג ד׳אט?״ תהתה החברה במבטא אמריקני,״ דו יו מין ד׳אט יו האב לו׳ט אוף סימילר אייטמס אין יור קלוזיט.״

– ״יס״, אישרה החברה, ״אקזקטלי.״

– ״הו, באט איי אולסו האב סימילר סטאף, אלוט אוף איט. ווי ניט דיז סטאף,״ הפעילה החברה את שירות התמיכה.

– ״דו ווי ניד? דו ווי רילי ניד איט?״ פיקפקה ההבחורה באי נוחות.

פרץ צחוק עצבני ניתז מפי החברה: ״ווי אר קרייזי, ט׳אט וואט ווי אר.״

״- טוטאלי,״ אישרה הבחורה.

בדיוק מדדתי חצאית. ארוכה, גבוהת מותן, צרה ושסועה מהצדדים, מבד סינטטי עם הדפס הודי לייט בקריצה לאמנות הבנדנה. בדיוק חשבתי לעצמי, זה לא הסגנון שלי למרות שזה הולם אותי. למרות שזה מאריך לי את הרגליים. אין לי אף חצאית כזאת בארון. היא היתה יכולה לשמש גם כבגד חסוד אך לא דוסי, כפריט סייל הכרחי ומוצדק, אילולא הגומי הלוחץ ואילו המידה מעליה לא היתה גדולה מדי.

הקולקציות של קסטרו תמיד מעניינות וכמותן הסיקור שלהן ושל המוזמנים לתצוגה. בבחינת מנת אופנה עדכנית מרוכזת לוריד. מצד שני, כשאני מחפשת משהו ללבוש בקסטרו לא תמיד מתמזל מזלי. בין הצעיר למגניב ולדודתי, ראיתי שם השבוע טישירט עם הדפס קיפ איט סימפל, סטיופד, קרצה הכתובת אשר תימצתה את תחושת העליד שמתלווה לרומן שלי עם קסטרו.

קיפ איט סימפל זאת המנטרה האהובה שלי בכל הזמנים. באחד הפרקים של חיי כיוגינית, היה לי מורה שזה היה דבר התורה שלו: קיפ איט סימפל, שנשמע קולע באנגלית במבטא אוסטרלי. בשביל מה היה צריך את הסטיופד? תהיתי בעודי ממששת את האריג. מה הוא נותן? למה להתנשא? למה לערבב את איטס דה אקונומי, סטיופד של ג׳ימס קארוויל (שגם הוא פארפרזה על המשפט המקורי שאמר)? אם אתם בעד לשמור על הפשוט, למה לקלקל? לא הגעתי למסקנה חותכת. כנראה שאין לי הבנה באופנה של העונה ואולי בשל כך אני חשה שהיא הפכה לפאפרזה על פאראפרזה על פראפרזה.

משום מה, קניתי אחת, שלא מדדתי, בהדפס אחר ומידה מעל. כישלון טוטאלי. יחי מדיניות ההחלפות בפינאל סייל.  חזרתי לשם עוד באותו יום והמרתי את החצאית שנקנתה באחרת. חיפשתי את החולצה עם הכתובת שטרדה את מנוחתי מהבוקר. היא לא היתה שם. אולי נקנתה (כבר אמרתי שאין לי הבנה) שמא סולקה (על לא עוול בכפה) ואולי מעולם לא היתה?IMG_3872.