יוגה בבתים #8 יעל סבר

7-home-yoga

צילום: דור שרון

יעל סבר, אמא לשלושה, מלמדת יוגה ונדהמת בכל פעם מחדש, כמה היוגה גמישה, ואיך היא מתאימה את עצמה לכל מגבלה או התניה שנביא איתנו אל המזרון.

עובדת סוציאלית בהכשרתה, יעל משלבת בשיעורים שהיא מעבירה, חמלה, קבלה והכלה, מזמינה את התלמידים שלה לתרגל אהבה עצמית ולחייך קצת יותר.

1. איך את/ה מגדיר/ה את עצמך ברגע זה?

נבוכה מהמצלמה..

2. מה הפרי-שייק המועדף עליך?

מקיאטו….

3. מה המוטו שאת/ה עושה בו שימוש רב בשיעורי היוגה?

מזמינה להיכנס לתנוחה ברכות, לצאת ממנה בחן, ולהחזיק אותה בנועם.

4. מבין ארבעת היסודות- אש, מים, אוויר ואדמה, במי את/ה חש מחסור לאחרונה? 

מים.

5. איזה מורה עשה עליך רושם גדול לאחרונה?

פול הארווי. מרשים אותי כל שנה מחדש. אני מתרשמת מעומק הידע, נועם ההליכות ונדיבות הלב בה הוא חולק איתנו את הידע שצבר עם דסיקשר. הוא יסודי, מקצועי ומעמיק וכל זה בלי גרם אחד של התנשאות או זעף. הוא מכבד את התלמידים, את המרחב האישי שלנו, הוא לא מדגים ולא חוטא ביוהרה. מאחלת לי מורים צנועים בכל תחום בחיים (ואם אפשר אז גם שנונים, ועוד עם מבטא בריטי).

6. איזה תירוץ לא להתאמן היום הכי עובד בשבילך?

לא קטנונית.

7. עם איזו תנוחת יוגה הסתכסכת במשך שנים?

יוגה וסכסוכים לא הולכים אצלי ביחד לשמחתי, אבל יש חופן תנוחות שאני מביטה עליהן מהצד ולא באמת רואה את עצמי מבצעת אי פעם בגלגול הזה.

8. מה הדבר שהכי משמח אותך בקשר לאביב?

ים, שעון קיץ, כולם יותר שמחים, יותר יחפים ויותר יפים, ים, שעון קיץ.

על תרגול יוגה ובחירת מכנסיים

IMG_6235-

כל עונה אנחנו מקדישות זמן רב לפיתוח קולקצית התרגול שלנו. לא כי אנחנו מאמינות שצריך להוסיף לערימת בגדי התרגול בארון עוד זוג מכנסיים חדשים, אלא כי אנחנו יודעות על עצמנו וגם בלמידה שלנו אתכם – הלקוחות שלנו,  שהצרכים שלנו משתנים, כל הזמן.

הגוף משתנה, התחושות, אופי התרגול וטווח התנועה שלנו, אפילו העור שלנו משנה את אופיו משנה לשנה. מה שהיה נוח לפני שנתיים מרגיש פתאום זר, ובאמצע תנוחה מגיע רגע בו היינו רוצות שהמכנסיים ימתחו עוד קצת, או יעטפו בחיבוק אוהב יותר את המותן.

yana-aw-2010-11

זה תהליך מורכב, הפיתוח הזה. אופי הבגד תלוי עבורינו בכל כך הרבה גורמים. הגוף שלנו נע סביב ציר האמצע במגוון כה רחב של מישורים וזוויות. פעם אחת נמשך הגוף התחתון מהגרעין לאדמה ולשמיים העליון, ופעם שניה – ההיפך.

_DSC3923

על ציר האפס, ומהגרעין ומטה, המכנסיים, אנחנו מתעכבות במיוחד. הרגליים שלנו, ועבודת הרגליים הדורשת תשומת לב רבה כל כך בתרגול מקבלת משקל רב גב אצלנו. הדרישות מהמכנסיים שישרתו אותנו הן רבות ומגוונות. הצפייה מהם גבוהה ואנחנו מאמינות שהם חייבים להיות מגוונים, דינמיים וורסטילים, כמו הגוף שלנו, כמו התרגול שלנו, כמו החיים שלנו.

2041_new3

יש מי שצריכה שהמכנסיים יהיו כעור שני, שיהיו שם ולא יפריעו, שיאפשרו תנועה אך לא יזוזו בעצמם, שלא יפלו בעמידת כתפיים, שיאפשרו לראות את כיוון השרירים ואת תיקונם. שיעודדו יישורת ולמידה עצמית.

2015-08-23-11.44.17

יש מי שתבקש שעור הירך יהיה חשוף בתנוחת העץ, ועם זאת שהמכנסיים לא יהיו קצרים. שלא יהיו צמודים אך יחבקו בכל זאת, רק איפה שצריך.

יש מי שחייבת את המכנסיים שלה קצרים כדי להיות בקשר בלתי נפרד עם פיקות הברכיים, לאורך כל הדרך.

182

יש מי שצריכה את המכנסיים שלה רפויים, אווריריים ודקיקים, יש מי שרוצה אותם עבים ומכסים, מחזיקים ותומכים.

יש את מי שאוהבת להרגיש כאילו היא בלי 🙂 שהכל אפשרי..

_DSC4018

אנחנו משתדלות לעצב מכנסיים שיתאימו לכולן, שיגעו בכל אחת בדרך שונה, שלא יכבלו את הגוף שלכן, אלא שיעודדו וישרתו אתכן בכל אתגר בו תפגשו. זה מה שאנחנו מצפות מהם.

IMG_6598